Iskolánk 7.b osztályos tanulói ellátogattak a zsinagógába, arra a kiállításra, mely január végén a Mátészalkai Esze Tamás Gimnázium szervezésében nyitotta meg kapuját. Az interaktív kiállítás a holokauszt tényeit mutatja be és áldozatainak állít emléket.
„A tanulók nagy érdeklődéssel tekintették végig a kiállítás képeit és hallgatták telefonjukról a QR kódok segítségével a túlélők történeteit. A kiállítás megtekintése rendkívül fontos és szükségszerű volt a tanulók számára. Volt olyan tanuló, aki még most találkozott először a témával. A megtekintett alkotások, képek, információk felkeltették a gyerekek érdeklődését és érzékenységét fokozta a téma iránt. A látott és a hallott információk a tananyag jobb megismeréséhez és mélyebb megértéséhez is hozzájárultak”– értékelte Fórizs Istvánné osztályfőnök a tanulók részvételét a kiállításon.
Köszönjük a szervezőknek a munkáját, a lehetőséget, hogy városunkban, Mátészalkán is megtekinthető ez a fontos üzenetet közvetítő kiállítás.