REFORMÁTUS ISKOLÁK ORSZÁGOS SAKK-ÉS ASZTALITENISZ BAJNOKSÁGA 2022

Versenybeszámoló

A Kálvin János Református Általános Iskola Géberjéni Tagintézményének 4 tanulója 2022. december 2-án Kiskunhalason vett részt a Református Iskolák Országos Sakk-és Asztalitenisz Bajnokságán. Iskolánk először kapcsolódott be ebbe a sportágduóba, ahol asztalitenisz és sakk sportágakba mérhették össze tudásukat országos szinten a nebulók. A mi diákjaink az asztalitenisz sportágban képviseltették magukat. Az ország szinte minden pontjáról érkeztek a versenyzők, többek között Budapestről, Gödöllőről, Pécsről, Dunavecséről, Pápáról, Debrecenből. A legtávolabbról érkeztünk meg a verseny előtti napon a Kiskunhalasi Szilády Áron Gimnázium Kollégiumába. A verseny napján már mindenki izgatottan és játékra hangolva várta a mérkőzéseket, amelyek 3 nyert szettig tartottak. Folyamatosan játékról-játékra hozták a meccseket a tanulóink a csoportkörökben, a helyosztó mérkőzéseken pedig egymást „ütötték ki”. A döntő mérkőzésen nagyon kiélezett, ágászi küzdelemben Tejfel Kevin 7.osztályos tanulónknak sikerült felülkerekedni vetélytársán 3:2 arányban.  Az eredmények kárpótolták az utazás fáradalmait, hiszen a legjobb páratlan helyezéseket sikerült kivívniuk a gyerekeknek.

Helyezések:

I.             Tejfel Kevin 7.o.

II.           .

III.         Naghi Dávid 6.o.

IV.          .

V.           Magos Ádám 8.o.

X.           Pecséri Gergő 8.osztály (középiskolás korcsoportban)

Szögyényi Zsolt testnevelő                                                                     Géberjén, 2022.12.05.