Művészeti bemutató

2022. május 26-án tartotta iskolánk a művészeti bemutatóját.
A műsorban két év után ismét színpadra léphettek iskolánk néptáncos tanulói első osztálytól a felső tagozatig.
A néptánc előadások között az összeállítást iskolánk énekkara és az 1. évfolyamos dráma tagozatos gyerekek műsora színesítette.
A sok szép kép közül elsőként az énekkarosaink előadásáról készült felvételeket adjuk közre.
Iskolánk „Tiszta Forrás” Gyermekkórusa 2006-ban alakult, az akkor még mindössze 2 felsős osztály énekelni szerető gyermekközösségéből. Ezt követően a mindenkori felső tagozatos gyerekekből verbuválódott, önkéntes jelentkezés, illetve szaktanári javaslat, meghívás alapján.
A névválasztás a bartóki értékeken alapul, miszerint a zeneszerző Bartók „tiszta forráson” az ősi, érintetlen népzenét értette. A gyermekkórus repertoárja ilyen érintetlen népdalok, ősi zsoltárok, dicséretek, ifjúsági énekek, valamint magyar – és más népek dalainak egyszerű, de értékes népdalfeldolgozásaiból áll.
A gyermekkórust vezényli Balogh Ferencné Viola néni, aki alapította, s azóta is vezeti ezt a kórust.
Az elhangzó összeállításukban köszöntötték az édesanyákat és a nagymamákat, népdalokat, kánonokat és ifjúsági énekeket adtak elő gyönyörűen csengő hangon, igényesen megformálva a jelenlévők örömére és tetszésére.
Gitáron közreműködött iskolánk 7.b osztályos tanulója, Koltai Annamária.
Előadásuk végén a közös éneklés élményével is megajándékozták a közönséget.
Hálásan köszönjük a kórus és karvezetőjük egész éves munkáját!
Jövőre várja az énekkar az énekelni szerető, új tagokat!