Úszás Diákolimpia 2020


A Megyei Diáksport Szövetség 2020. január 25-én Nyírbátorban, majd február 1-jén Mátészalkán rendezte meg az úszás diákolimpia megyei döntőit. Nyírbátorban a kisebb, 1. és 2. korcsoportosok versenyeztek 31 intézmény, közel 125 diákja részvételével. Mátészalkán a nagyobbak, 3., 4., 5. korcsoportban 162 diák, 33 intézménye mérte össze a tudását.

Iskolánk nevezett tanulói:

Felföldi Sára 2.b., Baumgartner Dávid 3.c., Szondi Levente 4.a., Havanyecz Gergő 5.a., Baumgartner Balázs 6.a., Balogh Andrea 6.b., Dorka Máté 6.b., Úr Péter 6.b., Dorka Ádám 8.a.

Kálvinos diákjaink eredményesen szerepeltek, bizonyították elszántságukat, elkötelezettségüket a sportág iránt. A megmérettetésen 100 m-es mellúszásban 1. helyezést ért el Balogh Andrea. Úr Péter 6. b. osztályos tanuló szintén a dobogó első helyén állhatott 100 m-es mell- és 100 m-es hátúszásban. Ezzel az eredménnyel továbbjutottak a Budapesti Országos Fináléba, amelyet március 14-én rendeznek meg. Bízzunk abban, hogy diákjaink ott is szépen teljesítenek majd és büszkék lehetünk arra, hogy nemcsak iskolánk, városunk nevét öregbíthetik, hanem megyénket is képviselhetik ezen a nívós eseményen.