Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny


A Kálvin János Református Általános Iskola a 2010/2011. tanévtől vesz részt az országos Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen. Az azt követő tanévtől már egyik körzeti helyszíne is a megmérettetésnek. Helyszíni szervező, összekötő: Murgulyné Kovács Edit magyartanár. Évenként bővül a körzetben a Kálvint versenyhelyszínül választó iskolák és a versenyzők száma. A Kálvin János Református Általános Iskolát minden évben számos csapat képviseli háromtól-nyolcadik évfolyamig ezen a korántsem könnyű, összetett tudást, jó csapatmunkát igénylő versenyen. Tanulói szép eredményeket érnek el, több csapatuk is bejutott már az országos döntőbe, ahol az ország legjobbjaival mérték össze tudásukat és derekasan helyt álltak. Ebben a tanévben 7 teremben 48 csapat 192 tanulója írta a körzeti fordulót a mátészalkai helyszínen. A versenyző diákok száma és eredményessége alapján eddig iskolánk két pedagógusa körzeti tanári fődíjat /Pótorné Jäger Krisztina, Nagyné Konyeczki Ilona/, egy pedig országos tanári fődíjat kapott /Murgulyné Kovács Edit/.

Szívből gratulálunk az elismerésekhez!

A 2019/2020-as tanév eredményei:

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóján 2019-ben iskolánk huszonöt csapata vett részt. Ebből nyolc csapat jutott be évfolyamában a körzeti díjazottak közé. Egy harmadikos csapatunk 5. helyezést ért el, felkészítő pedagógusuk Bartháné Pető Mónika volt. A hatodik évfolyamról szintén egy csapat jutott el a díjkiosztóra, ők megyei szinten elsők lettek, és így képviselhették Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét az országos döntőben, ahol 17. helyezést értek el. Felkészítőjük Pótorné Jäger Krisztina tanárnő volt. A négy hetedikes és négy nyolcadikos csapatból három-három került be a megye legjobb hat-hat csapata közé. A nyolcadik évfolyamon 6., 4., és 3. helyezést, a hetedik évfolyamon 6., 4. és 1. helyezést értek el tanítványaink. Az első helyezett hetedikes csapat az országos döntőben képviselte megyénket, ahol 20. helyezést ért el. A hetedikes és nyolcadikos csapatokat Murgulyné Kovács Edit tanárnő készítette fel. A tanulók lelkesen, vidáman, töretlen hittel készültek a versenyekre. Eredményeikért Soli Deo Gloria! A megyei díjkiosztóra és a budapesti döntőre a gyermekek és kísérőik utazását iskolánk finanszírozta, ezzel is támogatva a diákokat és nagy terhet levéve ezáltal a szülők válláról.

Köszönet az iskola vezetésének a tehetséges diákok támogatásáért.