8. b osztály

Osztályfőnök: Balogh Ferencné


A Kálvin János Református Általános Iskola 8. b osztályának létszáma a 2019-2020-as tanévben 26 fő, ebből lány 16 fő.

Az osztályfőnökséget a 6. évfolyamon vettem át, mert az előző osztályfőnökük, Vida Miklós elköltözött városunkból. Az osztályban a bejárók száma 5 fő. A gyermekek érdeklődése sokrétű, pályaválasztás előtt állva ez még inkább kirajzolódik. Vannak, akik a helyi Esze Tamás Gimnáziumban, mások debreceni vagy nyíregyházi neves középiskolákban szeretnék tanulmányaikat folytatni. Többen szakgimnáziumban fognak valamilyen szakirányú ismeretet szerezni. Tanulóink között vannak igen tehetségesek, akik az informatika, az irodalom, a nyelvtan, a földrajz, a sport és az ének-zene területén kimagasló eredményeket értek el. Mindezek az eredmények a gyerekekből nem váltanak ki felsőbbrendűségi érzést, s talán még nem is tudják, hogy a jövőjük szempontjából mennyire meghatározóak lehetnek ezek az irányvonalak. Tanulmányi eredményük átlaga mindig 4,5 és 5 egész között mozgott. Értékes, szeretni való kis osztályközösség, ahová jó bemenni s tanítani.